2. augusta 2013

Zhodnotenie prvej polovice modelárskeho roka


Ten čas neuveriteľne letí... je tomu tak. Je polovica leta, sedím za počítačom a rozmýšľam, čo by som napísal na blog. Rád by som sa s Vami podelil o BRDM-ko, no musíte si počkať kým vyjde v Modeláři. Na druhej strane som rád, že sa moje modely trošku zviditeľnia a uvidia ich viacerí modelári. Tento rok bol pre mňa a modelárstvo pomerne náročný, pretože skĺbiť prácu, externé štúdium na vysokej škole, rodinný život a modelárstvo je niekedy problém a tak som bol rád, keď sa mi podarilo odtrhnúť od povinností a na chvíľu som sa mohol posadiť za model. Sezónu som odštartoval netradične. Po minulé roky sa pre mňa sezóna začínala v Poprade (Plastic session sa konala v minulosti v marcovom termíne) a tak som si ako štart vybral súťaž v poľskom meste Bytom. Ďalší fakt, ktorý zohrával úlohu v rozhodovaní, či tam pôjdem, alebo nie, zohrala skutočnosť, že ako hosť na súťaž zavítal Mig Jimenez. Vidieť naživo jeho modely a prácu bol pre mňa obrovský zážitok. Súťaž v Bytom bola najväčšia na akej som bol, množstvo kvalitných modelov, predajcov a návštevníkov. Pre mňa veľmi príjemné prostredie mesta s pozostatkami nemeckej moci prejavujúce sa na architektúre stavieb v centremesta. Na súťaž som cestoval s partiou popradských modelárov a tak bolo o zábavu postarané.

Stretnutie s Migom
A jeho workshop pre ľudí
Zase nasledoval pôst až do mája, takže ďalšou plánovanou zastávkou bola Handlová. S chalanmi sa poznám dlhé roky a mrzelo ma, že som minulý rok vynechal. Tohto roku som ale nenechal nič na náhodu a na súťaž sme nakoniec pricestovali aj s ostatnými chalanmi z klubu. Akcia výborná!

S Mišom Kalinom v Handlovej
A ocenili sme mládež a ich modely
Ihneď po Handlovej som musel zabezpečiť nevyhnutné záležitosti spojené s organizáciou našej súťaže BULLDOG Fest, ktorá sa konala koncom mája. V niektorých momentoch som si hovoril, prečo to robím, pretože niekedy som mal pocit, že skutočne nič nestíham. No na súťaž prišlo rekordný počet modelárov a zlomili sme rekord aj v počte súťažných modelov. Skvelý pocit a motivácia do ďalšieho ročníka.

Pohodička po súťaži
Rimavská Sobota...
S Radkom sme sa predpripravovali na Návsí

O mesiac na to ma čakala súťaž roka Panzershow v Návsí. Najlepšia akcia široko ďaleko. V lani som absolvoval prvý ročník a musím konštatovať, že som si prostredie súťaže a ľudí ihneď obľúbil. Tento ročník zlomil všetky moje očakávania a skvele som sa zabavil.

Parta hic...
Ako vidíte, súťaží nebolo veľa, no všetky stáli za to. Sám som zvedavý, ako bude vyzerať druhá polovica roka, pretože by som rád navštívil Poprad, Martin, Nitru, Bardejov, Košice a možno nejakú súťaž v Poľsku. Všetko ale bude závisieť od školy, práce a iných okolností. 


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára