8. decembra 2012

AK-interactive, príďte sa pozrieť aj vy!

Aj keď je značka AK-interactive relatívne mladá, pochváliť sa môže jednoznačnou líderskou pozíciou medzi všetkými modelármi po celom svete. Nečudo, veď za jej menom sa ukrýva jeden z najvýznamnejších modelárov Mig Jimenez zo Španielska. Čoraz väčšiu obľubu získava aj medzi slovenskými modelármi. Sortiment produktov je skutočne široký, môžete si vybrať z filtrov, washov, efektov prachu, hrdze, olúpania farby až po samostatné pigmenty. A keďže si myslím, že raz vidieť je lepšie ako 100 krát počuť, budete mať možnosť zhliadnuť, ako sa s týmito produktami pracuje a čo všetko sú schopné a to počas súťaže Bulldog Fest dňa 25.5. 2013 v Liptovskom Hrádku. V priebehu dopoludnia bude prebiehať workshop Zdenka Bugáňa na túto tému.


2 komentáre:

 1. Zdravím všetkých milovníkov plastiku,

  musím kolegu organizátora trochu poopraviť, keďže takto prezentované ohlásenie plánovaného workshopu vyzerá ako reklamná akcia AK Interactive :) Workshop, ktorý na budúci rok už intenzívne pripravujem sa bude volať Patinovacie desatoro, bude určený tematicky hlavne na použitie patinovacích postupov z bojovej techniky na modely lietadiel. Je to prakticky môj aktuálne odladený a používaný zoznam patinovacích postupov od základnej farby až po hotový model. Workshop bude zameraný na 10 techník:

  1 Variácie typom povrchu
  2. Filtre
  3. Wash
  4. Fading
  5. Odreniny Hairspray metódou
  6. Postshading technikou Chrisa Wauchopa
  7. Postfading pomocou airbrush
  8. Tieňovanie drobných detailov figurkárskymi postupmi
  9. Dusting akrylovými farbami
  10.Pigmenty

  Rozsah je to naozaj obrovský, uvidím, koľko reálne dostanem priestoru. Je možné, že sa rozsah techník prípadne zmenší ak nebude dostatok času. Stručne by som chcel rozobrať základný postup každej techniky a viac sa venovať praktickým zaujímavostiam a vylepšeniam, na ktoré som pri používaní tej ktorej techniky prišiel.

  Workshop teda bude aj o prípravkoch AK Interactive, ale určite nielen o nich. Zoznam odporúčaných výrobkov, ktoré budem prezentovať bude obsahovať aj produkty firiem ako Tamiya, Gunze, Vallejo alebo MIG productions... Ak môžem nejaké prípravky odporučiť, tak len tie, ktoré sám skutočne používam a samozrejme nie je všetko zlato čo je AK.

  Prezentácia je zatiaľ plánovaná len pre Bulldogfest. S ohľadom na to, že súťaže moc extra neobchádzam, je možné že tento rok ju pravdepodobne nikde inam nedotiahnem. Ak máte teda záujem vidieť naživo ako patlá moja nešikovná maličkosť svôj divný štýl patiny, rád Vás všetkých uvidím na Bulldogfeste 2013 v Liptovskom Hrádku.

  S pozdravom

  Zdeno Bugáň

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ďakujem Zdenkovi za podrobné opísanie workshopu, ide nám o to, aby sa v predvádzačke predviedlo aktuálne. To znamená techniky a tiež produkty. Verím, že práve názorným predvedením, pomôžeme modelárom pri patine modelov.

  OdpovedaťOdstrániť